Flutter

 

Czym jest Flutter

Flutter to stworzony przez Google zestaw narzędzi do tworzenia pięknych, natywnie skompilowanych aplikacji na urządzenia mobilne, strony internetowe i dla komputerów stacjonarnych przy użyciu jednej bazy kodu. Jest to zaawansowany SDK (Software Development Kit) na licencjach open source, który tak jak React Native pomaga deweloperom tworzyć mobilne aplikacje na iOS i Androida za pomocą jednej bazy kodu źródłowego.

Flutter składa się z dwóch ważnych elementów:

  • SDK (Software Development Kit): zbiór narzędzi, które pomagają programistom w tworzeniu aplikacji i kompilacji ich kodu w natywnym kodzie maszynowym.
  • Bibliotek interfejsu użytkownika: oparty na widgetach zbiór elementów interfejsu użytkownika, które programiści mogą dostosować do tworzonej przez siebie aplikacji.

Ponadto, platforma Google’a jest oparta na autorskim języku programowania - Dart - który od początku był projektowany z myślą o aplikacjach, które kładą szczególny nacisk na dobry design i customer experience.

Zastosowanie Fluttera - case’y

Flutter świetnie sprawdzi się w sytuacji gdy chcemy w krótkim czasie zbudować atrakcyjną, wydajną i bogatą w funkcjonalności aplikację mobilną i mieć gwarancję, że wprowadzane w niej zmiany będą szybko widoczne dla użytkowników.

Przykładowe implementacje Fluttera:

 ING Business

Nowa aplikacja ING Business została oparta na Flutterze aby móc szybciej dostarczyć klientom nowe możliwości poprzez regularne update’y. Dzięki elastyczności Flutter’a klienci mogą szybciej cieszyć się nowymi funkcjami i usługami. Dostępne w Flutterze widżety pomogły w wytworzeniu nowej, intuicyjnej szaty graficznej.

 Hamilton Musical

Oficjalna aplikacja przebojowego musicalu Hamilton została zbudowana na Flutterze. Aplikacja zawiera ekskluzywne codzienne wiadomości, filmy, codzienne loterie dla Nowego Jorku, Chicago, Londynu i miejsc wycieczek, jak również codzienną grę z ciekawostkami, sklep z gadżetami (do zakupu przedmiotów z oficjalnego sklepu Hamilton) i nie tylko. Wybór Flutter’a pozwolił na stworzenie bardzo interaktywnej przestrzeni, która przyciąga użytkowników wielością funkcji i zatrzymuje ich dzięki atrakcyjnemu designowi.

 KenKen (The New York Times)

Wyzwaniem było zaktualizowanie obecnej aplikacji KENKEN zbudowanej w Adobe Flash na stronie The New York Times. Aplikacja opiera się na Flutterze i jest dostępna na ich oficjalnej stronie internetowej, zwiększając zainteresowanie użytkowników. Flutter pomógł New York Times tchnąć życie w popularną łamigłówkę Kena Kena na wszystkich platformach - Android, iOS, MacOS, Windows oraz w aplikacji internetowej.

Korzyści biznesowe płynące z wyboru Fluttera

Niesamowita wydajność aplikacji

Flutter oferuje szybkie i płynne działanie aplikacji. Użytkownicy mogą przeglądać treści w apkach bardzo płynnie, bez żadnych opóźnień. Ta wydajność jest zasługą unikalnego sposobu kompilowania do kodu maszynowego i reaktywności, których używa Flutter.

Atrakcyjny design

Flutter pozwala tworzyć nowe widżety, aby zaoferować użytkownikom atrakcyjny wygląd aplikacji. Możesz także dostosować istniejące widżety, aby były odpowiednie dla Twojej aplikacji i z nich komponować całe ekrany oraz flow.

Taki sam wygląd na każdej platformie

Flutter umożliwia udostępnianie użytkownikom funkcjonalnie tego samego interfejsu użytkownika na platformach iOS i Android. Bez problemu poradzi sobie też w starszych wersjach tych mobilnych systemów operacyjnych, bez żadnych dodatkowych kosztów.

Hot Reload

Pomaga eksperymentować lub ulepszać aplikację przez programistów i natychmiast zobaczyć wyniki ich zmian.

e-point SA pierwszą polską firmą z certyfikatem Conversion Optimization

box-e-point-sa-pierwsza-polska-firma-z-certyfikatem-conversion-optimization

Dlaczego e-point

  • Ponad 20 lat doświadczenia w projektowaniu dla największych firm.
  • Jesteśmy unikatowym połączeniem kompetencji technologicznych, UX-owych oraz konsultingowych.
  • Wdrożenia prowadzimy z użyciem sprawdzonych procesów i narzędzi.

 

Zobacz również