React Native

 

Czym jest React Native

Facebook stworzył React Native na podstawie swojej biblioteki React. Jest to jeden z najpopularniejszych frameworków wieloplatformowych umożliwiający łatwe tworzenie aplikacji w języku JavaScript.

React Native używa komponentów z biblioteki React do tworzenia aplikacji mobilnych. Komponenty w React Native są adaptacyjne - potrafią zrozumieć, czy działają na platformie iOS czy Android co pomaga im w renderowaniu danych wyjściowych odpowiednich dla platformy.

React Native istnieje już od kilku lat, jest stabilnym frameworkiem posiadającym tysiące kontrybutorów na świecie. Obecnie istnieje już wiele samouczków na temat używania React Native do tworzenia aplikacji wieloplatformowych. Te przewodniki pokazują również, jak używać natywnych modułów i tworzyć elementy specyficzne dla danej platformy.

Zastosowanie React Native - case’y

React Native świetnie nadaje się do tworzenia aplikacji, które aby spełniać swoje założenie biznesowe muszą posiadać rozszerzone funkcjonalności takie jak:

  • Precyzyjna geolokalizacja, krokomierz
  • Autoryzacja oparta o biometrię
  • Fingerprinting urządzeń

Przykładowe implementacje React Native:

 Afterpay

Afterpay wybrał React Native ponieważ zależało im na nowych możliwościach dla klientów - płaceniu w sklepie kodami generowanymi przez Afterpay. Szybkie zbudowanie aplikacji na obie platformy pozwoliło na zdobycie mnóstwa nowych klientów. Ponadto, w ciągu 48 godzin od uruchomienia aplikacja zajęła pierwsze miejsce w każdym lokalnym sklepie App Store i została pobrana ponad 15 milionów razy, zachowując jednocześnie ocenę 4,9 / 5. Od kwietnia 2020 r. Aplikacje mobilne Afterpay na iOS i Androida mają ponad 6 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie.

 Bloomberg

Bloomberg również zdecydował się na React Native aby szybciej i łatwiej dostarczać udogodnienia dla swoich klientów i poprawić ich doświadczenie z aplikacją. Istotnym aspektem była większa interaktywność treści i możliwość korzystania z takich rozwiązań jak paralaksa obrazów w kanale wiadomości lub możliwość przeciągnięcia nagłówka w celu udostępnienia artykułu lub dodania go do zakładek.

Korzyści biznesowe płynące z wyboru React Native

 Jeden kod na obie platformy pozwala znacznie zaoszczędzić pieniądze oraz prościej zarządzać zespołem.

 Szybsza budowa  aplikacji pozwala na szybki time to market.

 Bezpieczny, popularny rozwijany przez giganta framework.

 Pozwala na dodawanie zewnętrznych wtyczek i komponentów - dzięki czemu możemy prosto wzbogacać aplikację.

 Świetny UX - pozwala budować dynamiczne, przejrzyste interfejsy.

e-point SA pierwszą polską firmą z certyfikatem Conversion Optimization

box-e-point-sa-pierwsza-polska-firma-z-certyfikatem-conversion-optimization

Dlaczego e-point

  • Ponad 20 lat doświadczenia w projektowaniu dla największych firm.
  • Jesteśmy unikatowym połączeniem kompetencji technologicznych, UX-owych oraz konsultingowych.
  • Wdrożenia prowadzimy z użyciem sprawdzonych procesów i narzędzi.

 

Zobacz również