Accelerated Mobile Pages (AMP)

 

Co to jest AMP?

AMP jest technologią z nurtu “mobile first”, która tak jak PWA skupia się na poprawianiu doświadczenia użytkowników urządzeń mobilnych.

AMP to rozszerzenie języka HTML. Strona AMP jest budowana z gotowych, modyfikowalnych komponentów zoptymalizowanych pod względem szybkości ładowania na urządzeniu mobilnym.

AMP pozwala na tworzenie interaktywnych i bardzo przystępnych treści, dzięki czemu idealnie sprawdza się przy tworzeniu landing page’ów produktowych jak również we wspieraniu kampanii marketingowych.

AMP a PWA

Strona AMP może posiadać funkcjonalności PWA lub pełnić funkcję punktu przekierowania na nasze PWA - na przykład z langing page’a produktu do naszego e-commerce.

PWA

AMP

 Strona internetowa zapewniająca wrażenia jak aplikacja mobilna.  Zaprojektowane, aby wyświetlać szybkie i przyjazne dla urządzeń mobilnych strony internetowe.
 Kodowane głównie przy użyciu JavaScript. Jednakże zaprojektowane jak aplikacja i zawierające funkcje takie jak powiadomienia push.  Witryna jest pozbawiona nieobowiązkowych CSS i JavaScript, aby oferować szybkie ładowanie stron internetowych przy jednoczesnym zachowaniu komfortu użytkowania.
 PWA są bardzo popularne w e-commerce i mediach społecznościowych.  AMP są zalecane dla wszystkich wydawców kierujących reklamy na odbiorców mobilnych.
 Strona internetowa wyglądająca i oferująca funkcje i doświadczenie podobne do aplikacji mobilnych.  Szybsze ładowanie strony internetowej z lepszym doświadczeniem użytkownika.

AMP składa się z trzech elementów:

AMP HTML - jest to lżejsza wersja HTML. Struktura AMP ma ścisłe reguły dotyczące znaczników HTML, których można używać. Aby zapewnić szybkie ładowanie strony, niektóre elementy HTML, takie jak formularze, nie są dozwolone. AMP wymaga również korzystania z uproszczonej wersji CSS.

AMP JS - aby zapewnić szybkie ładowanie strony na urządzeniach mobilnych, AMP ogranicza użycie dowolnych Javascript. Jedynym wyjątkiem są skrypty AMP, które są zoptymalizowane pod kątem przyspieszenia ładowania strony. To, co AMP zabiera JS, zapewnia bibliotekę łatwych do wdrożenia komponentów. Możesz tworzyć animacje, dynamicznie ładować zawartość, zmodyfikować układ i więcej, korzystając z obszernej biblioteki komponentów AMP.

AMP CDN - powszechnie znany jako AMP Cache - kluczowym elementem platformy AMP jest sieć dostarczania treści oparta na proxy (CDN). CDN pobiera zawartość AMP i buforuje ją w celu szybkiego dostarczenia treści. Domyślnie AMP CDN buforuje całą prawidłową zawartość AMP i nie zapewnia opcji rezygnacji. Możesz jednak nadal wykorzystywać własnego dostawcę CDN oprócz pamięci podręcznej AMP, aby dostosować konfigurację dostarczania treści.

Każdy komponent jest 100% zgodny z najlepszymi standardami webowymi.

e-point SA pierwszą polską firmą z certyfikatem Conversion Optimization

box-e-point-sa-pierwsza-polska-firma-z-certyfikatem-conversion-optimization

Benefity AMP

Zwiększenie zaangażowania użytkowników
Zmniejszenie bounce rate’u nawet o 50,8%
Pozytywnie wpływa na pozycjonowanie w Google - pozwala na wyróżnienie swoich treści w karuzeli AMP w wynikach wyszukiwania na urządzeniach mobilnych
Zmniejszenie CPA (cost per action) nawet o 36,8%

Szybsze ładowanie strony nawet o 79%

 

Chcesz aby Twoje treści były dostępne w mgnieniu oka?

Chcesz być wysoko w wynikach wyszukiwania?

Chcesz prezentować swoje treści w atrakcyjny, interaktywny sposób?

Chcesz zatrzymać użytkowników przy swojej treści?

Zobacz również