Self-Service

Jak platformy samoobsługowe rewolucjonizują procesy operacyjne w branży utilities? Video Case Study

 

Stoen Operator, jako lider w dystrybucji energii, przeprowadził rewolucję w swoich procesach operacyjnych. W ramach długoletniej współpracy z naszą firmą Stoen skupił się na cyfrowej transformacji trzech strategicznych obszarów: przygotowania inwestycji, obsługi klienta i współpracy z wykonawcami.

Przedstawiamy pełen obraz kluczowych kierunków digitalizacji oraz korzyści biznesowe, jakie dzięki niej mogą osiągnąć firmy i instytucje z branży utilities.

Wieloletnie partnerstwo w tworzeniu innowacyjnych portali self-service

Precyzyjne zdefiniowanie potrzeb i optymalnych rozwiązań dla Stoen Operator możliwe było dzięki ścisłej współpracy operatora z e-point, która trwa nieprzerwanie od 4 lat. Polega ona zarówno na długofalowym partnerstwie i doradztwie technologicznym, jak i wsparciu biznesowym. Zaowocowała wdrożeniem trzech innowacyjnych, stale rozwijanych projektów opartych na self-service:

Portal Przyłączeniowy

Portal klienta i związany z nim kompletne rozwiązania samoobsługowe umożliwiają klientom indywidualnym zdalne składanie wniosków o przyłączenie do sieci energetycznej.

CZYTAJ WIĘCEJ 


Portal Projektanta

To zaawansowana aplikacja, usprawniająca proces projektowania sieci elektroenergetycznych poprzez automatyzację i usprawnienie współpracy z firmami zewnętrznymi.

CZYTAJ WIĘCEJ 


Portal Wykonawcy 

Jest to platforma b2b do efektywnego zarządzania procesem przyłączeń. Dzięki niemu można składać zgłoszenia, monitorować postęp prac, a także wymieniać dokumentację online.

CZYTAJ WIĘCEJ 

Zachęcamy do zapoznania się video case study przedstawiającym szczegóły wdrożenia z perspektywy Dyrektora Usług Dystrybucyjnych i Obsługi Klienta, Kierownika Realizacji Inwestycji oraz Dyrektor Realizacji Inwestycji.


Platformy samoobsługowe jako motor rozwoju branży utilities

Wdrażanie platform samoobsługowych jako kluczowego narzędzia w branży energetycznej przynosi liczne korzyści biznesowe, które istotnie wpływają na efektywność i satysfakcję klientów:

1. Odciążenie pracowników

Automatyzacja rutynowych zadań pozwala pracownikom na znaczną oszczędność czasu i skoncentrowanie się na bardziej złożonych i strategicznych zadaniach.

2. Zmniejszenie kosztów

Automatyzacja procesów prowadzi do redukcji kosztów operacyjnych, m.in. poprzez brak konieczności zatrudniania dodatkowego personelu do obsługi rutynowych zadań.

4. Reakcja na potrzeby klientów w czasie rzeczywistym

Dostępność platformy self-service umożliwia klientom szybkie zgłaszanie problemów, składanie wniosków online oraz otrzymanie wsparcia lub odpowiedzi w krótkim czasie.

5. Optymalizacja procesów biznesowych

Usprawnienie procesów, takich jak obsługa klienta czy zarządzanie projektami, prowadzi do bardziej efektywnego funkcjonowania firmy.

6. Usprawnienie komunikacji

Integracja procesów komunikacyjnych umożliwia błyskawiczny przepływ informacji między firmą a klientami oraz podwykonawcami. Eliminacja barier komunikacyjnych skraca czas odpowiedzi, poprawiając efektywność współpracy i budując silne relacje biznesowe.

7. Budowanie przewagi konkurencyjnej

Platformy self-service w branży utilities to dziś absolutne „must have", umożliwiające firmom sprostanie oczekiwaniom klientów i zdobycie przewagi konkurencyjnej. Liderzy rynku, stosujący nowoczesne technologie, osiągają wyższe wyniki biznesowe.


Stoen Operator inwestuje w nowoczesne rozwiązania cyfrowe

Przeczytaj jak zrewolucjonizowaliśmy procesy operacyjne w Stoen Operator

Więcej