Obsługa płatności online

Stoen Operator

Integracja portalu przyłączeniowego Stoen Operator z Blue Media

11 kwi 2023

Dla naszego partnera - Stoen Operator, wdrożyliśmy możliwość opłacania faktur i innych dokumentów płatniczych online z poziomu portalu przyłączeniowego.

Klient
Stoen Operator


Zobacz online

Eliminacja e-faktur i faktur papierowych na rzecz szybkich płatności online

Do tej pory klienci Stoen Operator, w zależności od preferencji, otrzymywali faktury na e-mail lub korespondencyjnie. Opłacali je za pomocą przelewu bankowego, czy standardowego.

Operator, chcąc maksymalnie uprościć opłacanie zamówień, postanowił w pełni zdigitalizować ten proces. Dotyczy to zarówno faktur i innych dokumentów płatniczych jak, chociażby noty odsetkowe.

"Szybkie płatności online to rozwiązanie, które pozwala naszym klientom sprawnie zapłacić za usługi. Nie muszą tracić czasu na ręczne wypełnianie danych do przelewu, w zamian za to mogą bezpiecznie i szybko uregulować wszystkie należności".

Maria Pacholska

Kierownik Projektu Stoen Operator

Projektowanie graficzne, przygotowanie środowiska i integracja z Blue Media

Każdy projekt dla Stoen Operator realizujemy w modelu Agile.

"Regularne informacje zwrotne, spotkania i sprinty pomagają szybko identyfikować i naprawiać pojawiające się problemy. Z punktu widzenia technicznego, najlepsze w Agile jest to, że pozwala na wprowadzanie nowych rozwiązań do wyzwań w trakcie trwania projektu".

Sylwia Wijas

Systems Architekt

e-point SA

Realizacja obejmowała 7 etapów:

  1. analizę przedwdrożeniową,
  2. przygotowanie środowiska do integracji z BPM (wewnętrznym systemem) Stoen Operator, 
  3. projektowanie graficzne UX/UI, 
  4. integrację z Blue Media (blue media wystawia API i dokumentację),
  5. wdrożenie,
  6. testy i dostosowanie wszystkich zmian, 
  7. uruchomienie produkcyjne.

Proces uproszczonych płatności krok po kroku

 Płatności mogą być realizowane w dwóch miejscach Portalu Przyłączeniowego: w części „Płatności” i w „Szczegółach sprawy”.

 Użytkownik, po zalogowaniu i kliknięciu „Płatności” w górnym menu, widzi listę aktualnych i historycznych płatności dotyczących wszystkich jego spraw. Dodatkowo może wyszukiwać, filtrować i sortować płatności po dacie, rodzaju sprawy czy adresie, którego dotyczyła.

 W górnej części ekranu znajduje się sekcja opłacania wszystkich płatności oraz sekcja opłacania płatności przeterminowanych. Można opłacić zarówno jedno, jak i kilka zamówień. Istnieje też możliwość podglądu danych do płatności dla tych, którzy chcą opłacić zamówienie standardowym przelewem.

 Analogicznie, poszczególne kroki można wykonać w sekcji „Szczegóły sprawy”.

Wybranie opcji dotyczącej płatności, powoduje rozpoczęcie płatności internetowej za pośrednictwem operatora Blue Media.

"Szybkie płatności elektroniczne to dziś standard, niemal w każdej branży. Stoen Operator nie zatrzymał się wyłącznie na uruchomieniu Portalu Przyłączeniowego. Od samego początku stale go rozwija, a także uruchamia nowe kanały komunikacji, jak Portal dla Dostawców, czy Wykonawców. Jesteśmy dumni, że możemy być partnerem wielokanałowej digitalizacji marki".

Piotr Różycki

Key Account Manager

Linkedin logo

Możemy pomóc również Tobie. Napisz do nas, a my przeprowadzimy analizę Twoich potrzeb biznesowych i ustalimy, co możemy zrobić, aby poprawić doświadczenia pracowników i klientów Twojej firmy.

Porozmawiajmy. Napisz do nas.

Podobne case studies