Nowa strona Fundacji ING Dzieciom

ING Bank Śląski

Projekt pro bono zrealizowany przez e-point SA

28 wrz 2017

ING Bank Śląski, nasz wieloletni partner, od wielu lat wspiera dzieci i młodzież w ramach programów społecznych Fundacji ING Dzieciom.

Aby usprawnić działania Fundacji, firma e-point SA przygotowała nowy serwis internetowy dostępny pod adresem www.ingdzieciom.pl.

Działalność Fundacji ING Dzieciom

Fundacja ING Dzieciom jest jedną z najstarszych fundacji korporacyjnych w Polsce. Powstała na fundamentach powołanej w 1991 roku Fundacji Banku Śląskiego. Dzięki jej działaniom pomoc w różnej formie otrzymało dotąd kilkanaście tysięcy dzieci.

Swoją misję Fundacja realizuje poprzez autorskie programy społeczne:

  • Turnusy Uśmiechu, czyli bezpłatne turnusy edukacyjne dla dzieci i młodzieży
  • Wolontariat pracowniczy ING, w ramach którego pracownicy ING wspierają lokalne inicjatywy społeczne
  • Biblioterapia, w ramach której Fundacja wydaje i dystrybuuje książeczki edukacyjne dla dzieci takie jak m.in. “Kosmita” i “Lucjan. Lew, jakiego nie było”
  • Świetlice internetowe ING, czyli świetlice z bezpłatnym dostępem do Internetu w całej Polsce

Klient
ING Bank Śląski

 

Zobacz online

Funkcje serwisu Fundacji ING Dzieciom

Przed uruchomieniem nowego serwisu, informacje na temat działalności Fundacji znajdowały się na portalu ING Banku Śląskiego w sekcji poświęconej społecznej odpowiedzialności biznesu i na Facebooku Fundacji. 

Wraz z nowym serwisem Fundacja ING Dzieciom zyskała nowoczesną stronę internetową z intuicyjną nawigacją i przyjemną szatą graficzną. Jego zadaniem jest gromadzenie wszystkich informacji o historii i celach Fundacji oraz ułatwienie prowadzenia bieżącej działalności operacyjnej, w tym kontaktu z partnerami społecznymi.

W ramach prac nad serwisem opracowano i wprowadzono intuicyjne formularze dla podmiotów starających się o wsparcie Fundacji dla konkretnych projektów oraz sekcje dostępne po zalogowaniu przeznaczone dla pracowników Grupy ING zainteresowanych uczestnictwem w Wolontariacie ING. 

"W działalności społecznej, jak i w biznesie, podstawą sukcesu jest dobra współpraca i wspólny cel".

Agata Tomaszewska

Prezeska Zarządu Fundacji ING Dzieciom

- Dzięki współpracy z e-point powstała nowa strona internetowa Fundacji ING Dzieciom, strona która ułatwi fundacji współpracę z jej partnerami społecznymi i wolontariuszami. Docierając do szerszego grona osób z informacją o naszych programach, wyrównujemy szanse edukacyjne młodych ludzi. Firma e-point dzieląc się swoją wiedzą i kompetencjami, zbudowała stronę, która stała się częścią dobra wspólnego, za co serdecznie dziękuję - dodaje Agata Tomaszewska.

Wieloletnie partnerstwo – pomagamy pomagać

Serwis Fundacji ING Dzieciom www.ingdzieciom.pl zrealizowany został pro bono w ramach trwającego już 18 lat partnerstwa z Grupą ING. e-point to nie tylko firma - to również wartości. Wartością, w którą wierzymy i którą wspieramy od wielu lat, jest rodzina. W e-point aktywny jest wolontariat pracowniczy. Dzielimy te same wartości i chcemy pomagać tym, którzy pomagają.

Podobne case studies