Karolina Moraczewska

Junior Employer Branding Specialist

3 lata Akademii e-point

3 lata temu Marek Berkan wykładem “Release IT!” rozpoczął cykl spotkań, podczas których eksperci z e-point dzielą się zarówno wiedzą techniczną, jak i biznesową ze studentami warszawskich uczelni: UW, PW i PJATK, na wydziałach: MIM, MiNI, EiTI, oraz Informatyki.

Akademia e-point w liczbach:

  • 4 edycje wykładów
  • 35 spotkań
  • współpraca z 3 uczelniami
  • zgromadziły blisko 1000 słuchaczy
  • prowadzone przez 10 ekspertów e-point

Praktyczna strona IT

Podczas spotkań dzielimy się najlepszymi praktykami z zakresu programowania i project managementu. Dzięki naszym wykładom, słuchacze (głównie studenci) mają okazję poznać praktyczną stronę IT. Opowiadamy o konkretnych zastosowaniach i o kontekście biznesowym, dzięki czemu studenci mogą poznać realia pracy w branży.

Każdy wykład kończy się panelem Q&A: wymieniamy się przemyśleniami i doświadczeniami. A na finał - część nieformalna, kiedy swobodnie rozmawiamy (nie tylko o IT), poznajemy się i raczymy pizzą.

Nasza współpraca ze studentami nie ogranicza się jedynie do organizacji wykładów, ale przeradza w kolejne działania, tj. praktyczne warsztaty czy niebanalne akcje jak MIMkołajki, czyli spotkanie mikołajkowe na uczelni, gdzie na studentów czekają e-pointowi delegaci z Mikołajkowymi słodyczami, chętni do rozmów, przy okazji dając pierwszeństwo w aplikacji o pracę lub praktykę.

Lubimy dzielić się wiedzą

Wiemy, że wiedza to kapitał, który daje nam przewagę nad konkurencją. Lubimy się nią dzielić: tak podczas wewnętrznych wydarzeń, jak e-point talks, ale także m.in. podczas Akademii. Prelegenci mówią o tym, że przygotowywanie wykładów i zbieranie feedbacku to świetne doświadczenie.

"Przygotowywanie wykładu to ciekawy proces - pozwala spojrzeć na to, czym zajmuję się na co dzień z innej perspektywy, uporządkować swoje przemyślenia. Bardzo motywujące są również rozmowy ze studentami - dodają energii!"

Ewa Dybowska

Senior Front-End Developer

e-point SA

OPINIE SŁUCHACZY

"Bardzo przystępny i klarowny sposób prowadzenia spotkania - nawet dla osób początkujących."
- uczestnik wykładu Michała Hryszczyka: Jak żyć w przyjaźni z Google - SEO

“Temat ciekawie i interesująco zaprezentowany. Prelegent zainteresował mnie ścieżką architekta systemów. Rozmowa była na temat.”
- uczestnik wykładu Łukasza Łagudzy - ABC Architekta: Jak zaprojektować międzynarodowy e-commerce?

“To było jedno z bardziej zwięzłych i treściwych wprowadzeń do dockera, jakie widziałem.”
- uczestnik wykładu Kamila Murawskiego: Docker

“Świetnie przygotowany wykład!”
- uczestnik wykładu Adama Stojanowskiego: Logowanie: od “Hello World” do systemów rozproszonych

Jeśli jesteś pracownikiem uczelni, studentem lub działasz w kole naukowym i chciałbyś zaprosić nas na wykład, koniecznie napisz do nas: chętnie podejmiemy współpracę!