ING Bank Śląski z ramową umową na usługi hostingowe od e-point SA

NewsTechnologia

Firmy ING Bank Śląski i e-point SA, wzmacniają wieloletnie partnerstwo podpisaniem umowy ramowej w zakresie dostarczania usług hostingowych. Współpraca obu firm trwa przeszło od dwóch dekad.

Wieloletnie partnerstwo

Historia współpracy ING Bank Śląski i e-point SA rozpoczęła się dokładnie w 1998 roku od wykonania serwisu dla Banku Śląskiego S.A.
e-point nieprzerwanie, od niemal dwóch dekad dostarcza i utrzymuje na najwyższym poziomie dostępności i bezpieczeństwa zasoby, na których działa między innymi portal www.ing.pl. Dodatkowo spółka świadczy dla banku usługi wspierające i rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa ruchu sieciowego (WAF i anty DDoS).

“Jesteśmy dumni z utrwalenia wzajemnego partnerstwa z naszym wieloletnim klientem. Nowa umowa cementuje dotychczasową współpracę i jest dla nas ogromną motywacją do dalszego działania”.

Mariusz Sawicki

Pełnomocnik Zarządu ds. Hostingu

e-point

Zakres umowy

Ramowa umowa obejmuje dostarczanie usług hostingowych wraz z:

  • obsługą techniczną, 
  • usługami zarządzania zasobami obliczeniowymi,
  • administracją systemami i aplikacjami.

Ma to zapewnić dostarczanie najwyższych poziomów dostępności serwisów uruchomionych w ramach własnej infrastruktury chmury prywatnej e-point.

"Usługa hostingowa musi być niezawodna, dlatego tak ważny jest dobór partnera technologicznego, który będzie za nią odpowiadał. Stąd wybór e-point, firmy, która wspiera nas od wielu lat, dając nam poczucie partnerstwa i bezpieczeństwa".

Tomasz Żurański

Product Owner - Platform Management

ING Bank Śląski