e-point partnerem technologicznym Vodeno w uruchomieniu pierwszej na świecie platformy bankowej w chmurze

NewsTechnologia

Od 2019 roku e-point jest partnerem technologicznym przy projekcie budowy innowacyjnej platformy Vodeno. Jest to pierwsza na świecie platforma bankowa, działająca całkowicie w chmurze.

Nowoczesna bankowość w chmurze

Vodeno, @vodenotech, to pierwsza na świecie i najbardziej wszechstronna platforma bankowa, która działa całkowicie w chmurze, przestrzegając surowych przepisów oraz umożliwiająca dzięki swojej architekturze szybkie wprowadzanie innowacji oraz nowych produktów finansowych. Vodeno Cloud Platform (VCP) zapewnia rozwiązania dla firm, które zamierzają wejść na rynek usług finansowych, instytucji finansowych planujących przejście ze starszych technologii i procesów na najnowsze rozwiązania lub firm finansowych (fintech) i e-commerce, które chcą poszerzyć swoje portfolio produktów, z jednego źródła.

Platforma oferuje w pełni zintegrowane i gotowe do pracy produkty i usługi, zarówno jako kompletne, jak i modułowe rozwiązanie.

Architektura mikroserwisowa w Google Cloud Platform

W rok zaprojektowaliśmy i uruchomiliśmy kilkanaście aplikacji mikroserwisowych tworzonych w nurcie cloud-native, opartych na najnowszych technologiach chmury Google Cloud Platform. Aplikacje według wymagań postawionych przed platformą spełniają szereg wymagań, charakterystycznych dla przedsięwzięcia tej klasy:

  • działają w wielu kanałach i kontekstach klienckich,
  • są wielojęzyczne i wielonarodowe,
  • oferują wsparcie dla uruchomień kolejnych instancji platformy (ang. multitenancy),
  • zapewniają skalowalność i wsparcie dla częstych, automatycznych aktualizacji,
  • gwarantują bezpieczeństwo i niezawodność,
  • umożliwiają minimalizację prac utrzymaniowych.

Zwinna realizacja i silna praca zespołowa

Aby sprostać temu wyzwaniu zbudowaliśmy dedykowany zespół, składający się ze specjalistów mających wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu cyfrowych produktów w branży finansowej.

Proces wytwórczy z Product Ownerami oraz inżynierami Vodeno ułożyliśmy wg metodyki Agile z elementami Scrum i Extreme Programming. W trakcie projektu mieliśmy również przyjemność stosowania najlepszych praktyk inżynierskich jak Testy Kontraktów (ang. Contract Tests), Automatyzacja Testów, Behavioral Driven Design i Test Driven Development.

Jako e-point jesteśmy dumni z udziału w projekcie, wskazywanym obecnie w branży bankowej jako jeden z najciekawszych FinTech’ów. Vodeno może zredefiniować znane dotąd formy usług finansowych, ponieważ podnosi poprzeczkę w szybkości dostarczania produktów finansowych na rynek oraz odpowiedzi na potrzeby klientów.