Wawrzyniec Hyska

Director for Financial Sector

Co nowego w branży finansowej? Wnioski z XII Insurance Forum i Forum Usług Płatniczych

Branża FinansowaNews

Digitalizacja branży oraz rozwiązania dla użytkowników mobilnych - te tematy powracały najczęściej podczas jesiennych konferencji dla sektora finansowego.

Portal sercem komunikacji

Dla instytucji finansowych portal internetowy to serce komunikacji. Dzięki niemu mogą edukować klientów, wspierać ich w procesie decyzyjnym, a także umożliwić wygodną samoobsługę. O tym opowiadaliśmy razem z Magdaleną Kicińską, Managing Director Marketing & PR, PZU podczas XII edycji Insurance Forum.

Skupiliśmy się na:

  • wdrożeniu imperatywu klientocentryczności w praktyce: jak pomagać użytkownikom w podejmowaniu decyzji i samoobsłudze?
  • łączeniu nowej odsłony digitalowej PZU z tym, co od lat stanowi siłę tej firmy w budowaniu relacji z klientami - czyli prawie 12 000 agentów
  • szerokim zakresie serwisu i funkcjach, które realizuje: od prezentacji oferty przez samoobsługę po funkcje rekrutacyjne i relacje inwestorskie

Tematykę digitalizacji sektora ubezpieczeń podjęto również w panelu dyskusyjnym po prezentacji case study PZU. Przywoływano nie tylko inspirujące przykłady sukcesów, ale i pouczające niepowodzenia. Przedstawiane przykłady udanych projektów to zrobotyzowane automatyzacje procesów w back-office albo internetowe procesy likwidacji szkód.

Co dla użytkowników smartfonów?

Z kolei podczas panelu na Forum Usług Płatniczych razem z Dariuszem Marcjaszem (Krajowa Izba Rozliczeniowa SA), Tomaszem Owczarkiem (Mastercard), Krzysztofem Polończykiem (First Data Polska SA) oraz Piotrem Sałatą (Symetria UX) dyskutowaliśmy o symbiozie bankowości i świata e-commerce. Rozmowę zdominował temat coraz większego znaczenia smartfonów w ruchu internetowym - optymalizacja doświadczeń użytkownika mobilnego zaczyna dominować zarówno w rozwiązaniach e-commerce, jak i w metodach płatności. Szczególnie interesującą możliwością adresowania potrzeb użytkowników mobilnych jest standard PWA, promowany przez Google.

Dziękujemy za produktywne debaty!