Nasz Kodeks Honorowy

18 urodziny e-point uczciło przyjęciem Kodeksu Honorowego - dokumentu, w którym znajduje się opis najważniejszych wartości przyjętych w naszej firmie.

Przyjęcie Kodeksu zostało poprzedzone dyskusją - dzięki czemu wszyscy zgodziliśmy się co do idei i spraw, które są dla nas istotne. Każda nowa osoba zatrudniona w e-point zapoznaje się z Kodeksem Honorowym. Nie jest on częścią umowy o pracę - uważamy jednak, że honor zobowiązuje.

Działaj z wizją i pasją. Bądź o krok do przodu

Były czasy, gdy mieliśmy wiele pasji, a mało rozumu. Teraz wiemy znacznie więcej, ale rozum zdominował pasję. Musimy połączyć rozum i pasję, a następnie znaleźć odwagę dla odważnego myślenia, tak aby być o krok do przodu przed rynkiem, konkurencją i nieuchronną zmianą.

Szukamy idei wartych kodowania

Wysiłek ludzki niezbędny do stworzenia rozwiązania internetowego jest ogromny. Nagrodą za ten wysiłek jest rozwiązanie, z którego można być dumnym. Mogą to być projekty, które odniosły sukces biznesowy lub w jakiś sposób popchnęły nas do przodu pod względem koncepcyjnym lub technologicznym. Takich projektów musimy szukać.

Każdy sprzedaje

W relację z Klientem lub dostarczenie mu rezultatów zamówienia zaangażowanych jest bardzo wiele osób z naszej firmy. Każdy z nas w związku z tym sprzedaje - siebie, firmę, swoje idee i pomysły, rezultaty swojej pracy.

Gramy w jednej drużynie

Pamiętaj, że jesteś członkiem Zespołu. Gdy potrzebujesz pomocy - proś o nią kolegę. Gdy kolega potrzebuje pomocy - udziel jej. Gdy widzisz, że jakaś sprawa jest zaniedbana, a kluczowa dla sukcesu zespołu, przejmij inicjatywę i załatw ją. Skoro Ty zauważyłeś ten problem to pewnie wiesz jak go rozwiązać. To w zespołach osiągamy rzecz, których nie bylibyśmy w stanie osiągnąć samodzielnie.

Każdy jest odpowiedzialny za rezultat końcowy

W tak złożonych projektach, jak nasze, doskonałość można osiągnąć tylko w jeden sposób - przez dopracowanie każdego, nawet najmniejszego elementu. Dlatego każdy członek zespołu ma wpływ na kształt całości. Pracując zgodnie z tą filozofią dostarczamy klientom rozwiązania, z których my także jesteśmy dumni.

Świętujemy wszystkie zwycięstwa

Nie zawsze cieszymy się sukcesami. Często - nawet gdy się coś uda - jesteśmy zbyt zmęczeni, aby to zauważyć. Czas na zmianę. Odkrywajmy sposoby świętowania adekwatne do sytuacji.
I pamiętajmy, że świętować "wszystkie" zwycięstwa to znaczy również, a może przede wszystkim, te małe.

Odkryj swój talent i dąż do mistrzostwa

Wszyscy mamy zróżnicowane predyspozycje - silne i słabe strony. Jeśli będziemy pracować nad słabymi stronami to co najwyżej uzyskamy przeciętność. Jeśli skoncentrujemy się na swoich silnych stronach możemy uzyskać wybitne efekty.
Aby tak się stało musisz podjąć zobowiązanie do poszukiwania i rozwoju swojego talentu. Będąc wybitnym w wybranej dziedzinie staniesz się wartościowym członkiem każdego zespołu.

Skoncentruj się i pozwól innym na to samo

Dekoncentracja ma fatalny wpływ na naszą produktywność. Większość naszych stanowisk pracy ma charakter twórczy i wymaga długich okresów skupienia. Przerwanie tego skupienia jest katastrofą dla procesów myślowych.
Koncentracja na wybranej rzeczy odnosi się również do tego, aby nie ciągnąć kilku srok za ogon. Danej godziny, danego dnia, czy w danym roku skup się na jednej rzeczy. Poświęć jej wiele uwagi. Pozostałe sprawy traktuj dodatkowo.

Bądź na czas i skończ to, co zacząłeś

Czas ma ogromne znaczenie dla Klientów, firmy i nas samych. Presja czasu może stać się katalizatorem zmiany i postępu. Bądź na czas w pracy, na spotkaniu, w projekcie - tak aby nie marnować czasu i zaangażowania innych osób. Skończ co zacząłeś - aby nie musieć do tego wracać.

Jesteś odpowiedzialny za ochronę tego kodeksu

Ta dodatkowa zasada oznacza, że musisz wymagać respektowania punktów kodeksu wobec siebie, wobec kolegi, i co być może będzie najcięższe, wobec szefa. Jeśli przejdziesz do porządku dziennego nad złamaniem zasady niczego się nie nauczysz sam i niczego nie nauczy się organizacja.