Specjalista ds. Księgowości i Płac

  • Wynagrodzenie:8000-10000 zł brutto UoP
  • Rekrutacja:Zdalna
  • Lokalizacja:Warszawa (możliwa praca zdalna)
  • Pozostanie aktywne: 7 dni

Jeśli interesujesz się rachunkowością, masz umiejętności analityczne, potrafisz samodzielnie pracować, a rozwiązywanie trudnych zagadnień to dla Ciebie ciekawe wyzwanie, dołącz do zespołu Księgowości, jednego z czołowych dostawców rozwiązań IT.

ZADANIA

  • Księgowanie dokumentów, prowadzenie ewidencji księgowych
  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, GUS, itp.)
  • Potwierdzanie i uzgadnianie sald z kontrahentami
  • Przygotowywanie deklaracji podatkowych (VAT, CIT) oraz sprawozdań i raportów na potrzeby wewnętrzne oraz dla instytucji zewnętrznych
  • Aktywny udział w sporządzaniu sprawozdań finansowych według określonych standardów, w tym raportów na potrzeby wewnętrzne
  • Bieżąca obsługa systemów bankowych
  • Terminowe wystawianie faktur i przekazywanie ich kontrahentom
  • Koordynowanie naliczania wynagrodzeń - współpraca z zewnętrznym biurem rachunkowym
  • Koordynowanie przygotowania miesięcznych i rocznych deklaracji (PFRON, ZUS, GUS)
  • Obsługa innych systemów w spółce w zakresie danych księgowych (system do zarządzania projektami, etc)

WYMAGANIA

  • Min. 3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku
  • Dobrej znajomości zasad rachunkowości wg. polskiej ustawy
  • Znajomość prawa podatkowego (PDOP, PDOF, VAT)
  • Znajomość przepisów prawa pracy i podatków w zakresie obciążeń podatkowych związanych z naliczaniem wynagrodzeń, znajomość przepisów o ubezpieczeniach społecznych
  • Podstawowa wiedza z zakresu używania systemów klasy ERP (mile widziana znajomość enova365)
  • Umiejętność obsługi komputera w stopniu dobrym (arkusz kalkulacyjny)
  • Znajomość języka angielskiego (min. B1)
  • Umiejętności analityczne i współpracy w zespole

MILE WIDZIANE

  • Wykształcenie kierunkowe (finanse, rachunkowość)
  • Dodatkowe kursy/szkolenia z zakresu prawa bilansowego i podatkowego

OFERUJEMY

  • Umowę o pracę lub B2B, w zależności od preferencji
  • Hybrydowy model pracy po etapie wdrożenia
  • Pracę w małym zgranym zespole

Justyna Smolaga

Ekspert ds. Wyławiania Talentów
tel: +48 515 805 724
jsmolaga@e-point.pl