Engagement Solutions for Direct Selling

Zmieniamy oblicze sprzedaży bezpośredniej wykorzystując siłę internetu i urządzeń mobilnych.

Idea

Przez wiele dziesięcioleci sprzedaż bezpośrednia obracała się wokół realnej interakcji pomiędzy sprzedawcą (dystrybutorem, konsultantem) a jego klientami. Obejmowała ona dostarczanie istotnych informacji, demonstrację – często w domu klienta – oraz dostawę. Bardzo często konsultant przedstawiał również możliwości biznesowe związane z dołączeniem do sieci dystrybutorów i uzyskiwaniem dodatkowych dochodów.

Internet zmienił wszystko. Informacje o produktach, demonstracje i recenzje produktów są dostępne online. Wszystko można zamówić przez internet w dowolnej chwili. Rzeczywista interakcja sprzedawcy z klientem przeniosła się do mediów społecznościowych, komunikatorów i smartfonów. Co więcej, nowy model YouEconomy (firmy takie jak Uber, Airbnb, Etsy itd.) stwarza dla milionów osób na całym świecie nowe możliwości na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej i zyskanie kolejnego źródła dochodu. Czy oznacza to, że model sprzedaży bezpośredniej stracił rację bytu?

Przeciwnie. Uważamy, że istotą roli konsultanta jest budowanie zaangażowania wokół produktów firmy i możliwości biznesowych, jakie firma oferuje. W erze digital wymaga to nowego podejścia i narzędzi.

Jak w erze cyfrowej zaangażować klientów i konsultantów?

Opowiedz historię

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość potencjalnych klientów rozpoczyna swoją podróż od wyszukiwarki Google. Czy jesteś tam obecny? Potrzebujesz dobrze przygotowanych treści, które zostaną odpowiednio zindeksowane i będą przedstawiać przekonujące opowieści o Twoich produktach i oferowanych możliwościach biznesowych. Opowieści te należy opowiadać w sposób, który naprawdę zaangażuje użytkowników.

Wprowadź swój biznes do świata cyfrowego

Sprzedaż online to koncepcyjne wyzwanie dla firm sprzedaży bezpośredniej, ponieważ odnosi się do ich modelu biznesowego. Najczęściej zadawane pytania to: Czy powinniśmy sprzedawać tylko naszym dystrybutorom? Czy powinniśmy sprzedawać bezpośrednio naszym klientom? W jakim stopniu powinniśmy wspierać naszych dystrybutorów w sprzedaży za pośrednictwem naszej platformy?

Wzmacniaj swoich dystrybutorów

Od zawsze firmy sprzedaży bezpośredniej były źródłem know-how dla swoich dystrybutorów w obszarze prowadzenia biznesu i sposobów sprzedaży produktów. Wciąż mogą to robić, oferując wiedzę i narzędzia, które wzmocnią dystrybutorów w cyfrowym świecie.

Rejestruj dystrybutorów online

Skuteczna komunikacja z potencjalnymi dystrybutorami możliwa jest za pośrednictwem kanałów cyfrowych, przy wykorzystaniu dobrze przygotowanych treści opisujących oferowane produkty i możliwości biznesowe. Następnym krokiem w tym procesie jest przekształcenie użytkowników w klientów i konsultantów. Oznacza to ich rejestrację online. Niezależnie od tego, czy przyłączyli się, aby wykorzystać możliwości biznesowe, czy też byli konsumentami Twoich produktów i zdecydowali się przyłączyć, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy, wszyscy oni zasługują na indywidualne podejście i efektywne wskazówki, które pomogą im postawić pierwsze kroki w tej branży. Nic nie stoi na przeszkodzie, by efektywna rejestracja potencjalnych klientów odbywała się on-line.

Stawiaj sobie nowe wyzwania

Cyfrowy ekosystem umożliwia, przy niewielkich kosztach, eksperymentowanie z modelem biznesowym. Warto wykorzystać tę szansę, by sprawdzić nowe strategie marketingowe, modele dystrybucji oraz zbudować nowe partnerstwa, które wygenerują unikalną ofertę wartości dla klientów i dystrybutorów.

Kierunek - cały świat!

Sprzedaż bezpośrednia łatwo poddaje się skalowaniu. Udany model biznesowy może i powinien angażować minimalne nakłady na placówki fizyczne w różnych krajach.

Amway's Digital Transformation