Strona g??wna


Rozwiązania


Technologie


Klienci


Firma


Kariera w e-point SA


Kontakt

 
 



 
 












Portal korporacyjny Polpharma

2005.04.04

e-point SA uruchomił nowy portal korporacyjny największego producenta farmaceutyków w Polsce – firmy Polpharma. Został on wdrożony na bazie dostarczonej przez e-point SA platformy programistycznej oraz systemu zarządzania treścią Active Content.

Celem, jaki postawiliśmy sobie podczas realizacji portalu, było zbudowanie środowiska zdolnego obsłużyć wszystkie potrzeby informacyjne Polpharmy w komunikacji zewnętrznej” – mówi Krzysztof Jakubiak, dyrektor Public Relations ZF Polpharma S.A. – „Zdecydowaliśmy się na wybór e-point SA jako wykonawcy rozwiązania przede wszystkim ze względu na szerokie możliwości zastosowania oferowanych nam technologii oraz ogromne doświadczenie tej firmy w opracowywaniu zaawansowanych serwisów i aplikacji internetowych.”

Na podstawie analizy potrzeb grup docelowych portal został podzielony na profile – dla lekarzy, pacjentów, partnerów biznesowych oraz korporacyjny i biuro prasowe wspierające współpracę z mediami. Ze względu na aktywne działania Polpharmy na rynkach zagranicznych rozwiązanie zostało przygotowane w trzech wersjach językowych - polskiej, rosyjskiej i angielskiej.

Jednym z celów projektu było zaktywizowanie lekarzy jako istotnych użytkowników serwisu. Na etapie projektowania powstała więc koncepcja tzw. testów wiedzy medycznej. W ramach testów wiedzy w specjalnej sekcji dla lekarzy i farmaceutów publikowane są cykliczne serie pytań. Zarejestrowani uczestnicy mogą w ten sposób nie tylko sprawdzić swoją wiedzę, lecz zdobywać punkty za prawidłowe odpowiedzi. Dzięki publikowaniu rankingów po zakończeniu serii testów uczestnik każdego testu może sprawdzić prawidłowe odpowiedzi i porównać, jak wypadł na tle innych.. Testy są przygotowywane w oparciu o dedykowaną aplikację do tworzenia i zarządzania ankietami.

Do zarządzania portalem służą interfejsy CMS będące częścią platformy, na której zbudowano całe rozwiązanie. Ergonomię podnosi możliwość kontroli każdej aplikacji z poziomu tego samego panelu administracyjnego z odpowiednio przydzielonymi prawami dla administratorów. „Ze względu na specyfikę branży farmaceutycznej, publikowane (przez dział PR) w serwisie dokumenty muszą być opiniowane przez redaktorów merytorycznych (lekarzy) i przez dział prawny” – mówi Adrian Samborski, Producent w e-point SA – „Dlatego też wdrożony został wielostopniowy obieg dokumentów, wraz z systemem wersjonowania, co pozwala odtworzyć historię dokonywania zmian”.

Serwis dostępny jest pod adresem www.polpharma.pl.

 

 


Zobacz inne aktualności

 

  
send page
send page   
print page
print page