Data Science Writer (Vertabelo.com)

Miejsce pracy: WarszawaNr ref.: Data Science WriterWynagrodzenie: 4000 - 5000zł brutto

Idealna praca dla studenta informatyki!

Vertabelo to polski startup oferujący narzędzia do obsługi bazy danych dostępne przez przeglądarkę. Z Vertabelo korzysta prawie 50 tysięcy użytkowników z całego świata. Na naszej stronie prowadzimy blog o bazach danych, który dziennie odwiedza ponad 3 tysiące osób. Ponadto tworzymy interaktywne kursy języka SQL w serwisie Vertabelo Academy.

Szukamy twórczych osób o wykształceniu informatycznym, które pomogą nam w prowadzeniu bloga technicznego Vertabelo i przygotowaniu interaktywnych kursów SQL w Vertabelo Academy.

Zakres obowiązków:

  • pomoc przy tworzeniu i promocji technologicznego bloga Vertabelo i bloga Vertabelo Academy:
    • tworzenie prostych artykułów technicznych,
    • proponowanie ciekawych tematów na artykuły techniczne,
    • wyszukiwanie „gorących" tematów z dziedziny,
  • współtworzenie interaktywnych kursów SQL w Vertabelo Academy:
    • przygotowanie instrukcji i ćwiczeń na podstawie otrzymanego planu kursu,
    • przygotowanie przykładowych danych do kursu.

Wymagane kwalifikacje:

  • łatwość zwięzłego, czytelnego, pisemnego wypowiadania się na zadany temat,
  • podstawowa znajomość zagadnień związanych z relacyjnymi bazami danych:
    • dobra znajomość języka SQL,
    • znajomość diagramów ERD (projektowanie struktury bazy danych),
  • umiejętność wyszukiwania informacji,
  • biegła znajomość języka angielskiego.

Dodatkowym atutem będzie:

  • Prowadzenie własnego bloga.
  • Aktywność w serwisach społecznościowych dla programistów (np. Twitter, Stackoverflow, Github).
  • Doświadczenie w nauczaniu (np. udzielanie korepetycji, aktywne uczestnictwo w kółkach zainteresowań)

Warunki zatrudnienia:

  • Proces rekrutacji: analiza CV, wykonanie zdalne zleconego zadania, rozmowa kwalifikacyjna.
  • Umowa-zlecenie 4000 - 5000 zł brutto/miesiąc.
  • Idealna praca dla studenta w niepełnym wymiarze godzin.
  • Miejsce pracy: Warszawa, okolice stacji metra Wierzbno.

Oferty prosimy przesłać na adres: career@vertabelo.com z dopiskiem: Data Science Writer

Na zgłoszeniu proszę umieścić klauzulę o następującej treści: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (podstawa prawna DZ. U. Nr 133, poz. 883)".

Skontaktujemy się z wybranymi osobami.

Oferty pracy
Nie ma rekrutacji,
która Cię interesuje?