Konto w kilka minut

Szybko, intuicyjnie, skutecznie - tak działa zdigitalizowany proces otwierania Konta Wymarzonego w Raiffeisen Polbank wykonany przez e-point SA.

 
 
 

Czy można założyć konto bankowe w ciągu kilku minut? Można - udowadnia to Raiffeisen Polbank, który daje możliwość w pełni zdalnego otwarcia rachunku Konto Wymarzone. Zainteresowani wypełniają formularz oparty na rozwiązaniu ActiveForms i systemie BPM, dostarczonymi przez e-point SA.

Kilka miesięcy temu Raiffeisen Polbank, nasz stały klient, powierzył nam nowe zadanie: zintegrować formularze ActiveForms z wewnętrznymi systemami bankowymi w taki sposób, aby klienci mogli pobić rekord świata w szybkości zakładania konta. Na tym jednak zadanie się nie kończyło: bank zlecił nam także opracowanie rozwiązania omnichannel, czyli takiej komunikacji pomiędzy kanałami dostępu do produktów, aby klient mógł łatwo wykonywać te same czynności w każdym z nich. Może więc tę samą operację wykonać zarówno na komputerze stacjonarnym, jak i tablecie czy smartfonie.

 
 
 
 

 
 
 
 

 
 

Jak to zrobiliśmy

Cała operacja otwierania konta została skrócona do absolutnego minimum, niezależnie od tego, czy dotyczy ona osoby fizycznej, czy też przedsiębiorcy. Nie ma też znaczenia, z jakiego urządzenia klient korzysta.

2 sposoby zawarcia umowy

Bank daje klientowi wybór co do sposobu zawarcia umowy:

 • sfinalizować proces całkowicie online, weryfikując prawdziwość danych przy pomocy przelewu z dotychczasowego konta
 • zamówić usługę kurierską, a następnie złożyć odręczny podpis na dokumentach, wygenerowanych przez formularz
 
 
 
 

Formularz jest niezwykle intuicyjny i prowadzi klienta przez cały proces,

dzieląc go na etapy i minimalizując ryzyko błędów.

 
 
 
 

Można go wypełniać zarówno na komputerze:

 

 

 
 
 
 

Jak i na urządzeniu mobilnym:

 
 
 
 

Po wypełnieniu wszystkich rubryk swoimi danymi osobowymi, klient wybiera dodatkowe usługi do konta (np. rodzaj karty płatniczej czy naklejka do płatności zbliżeniowych) oraz bank, z którego wykona przelew autoryzacyjny w wysokości 1 zł. Ta druga czynność ma służyć uwierzytelnieniu jego tożsamości.

 
 

Jeżeli dotychczasowy bank wspiera usługę Pay-By-Link, klient nie musi wypełniać danych przelewu, numeru rachunku, danych odbiorcy ani przelewanej kwoty. Wszystkie te informacje pojawią się automatycznie.

 
 
 
 

W wyniku tej operacji:

 • Raiffeisen Polbank otrzymuje dyspozycję otwarcia rachunku
 • Klient otrzymuje sms z danymi dostępowymi do konta
   
 
 

A teraz trochę liczb:

 • Dostarczone przez e-point SA formularze ActiveForms działają tak szybko, że cały proces zakładania rachunku może zamknąć się zaledwie w 3 minutach
 • Średni czas przejścia formularza to ok. 6 minut
 • 8% klientów wybiera ścieżkę kurierską, 92% ścieżkę online
 • Najwięcej wniosków klienci składają pomiędzy godziną 20 a 21, czyli zapewne z wygodnego fotela w domu
   
 
 
 
 

A dokładnie to...?

Oto cała ścieżka, uwzględniająca wszystkie możliwe warianty postępowania podczas zakładania Konta Wymarzonego w Raiffeisen Polbank:

 
 

Efekt?

 • Doskonała sprzedaż Konta Wymarzonego - dobry współczynnik konwersji
 • Wysoka ocena funkcjonalności narzędzia sprzedażowego
 • Omnikanałowość w procesie sprzedażowym
 • Błyskawiczna komunikacja poszczególnych systemów