FotografiaKolekcjonerska.pl

Serwis adresowany do pasjonatów fotografii kolekcjonerskiej i artystów, umożliwia publikację zdjęć i ich sprzedaż. To także baza wiedzy z tej dziedziny.

 
 
 
 

Art Inwestycje

Art Inwestycje to firma zajmująca się obrotem dziełami sztuki od ponad 10 lat. Jest właścicielem serwisu www.artinfo.pl - najbardziej rozpoznawalnego portalu poświęconego sztuce w Polsce. Serwis zawiera prezentacje domów aukcyjnych, antykwariatów, galerii i indywidualnych artystów. Ponadto w serwisie znajdują się informacje o wystawach, targach i pokazach. Portal odwiedzany jest ponad 700 000 razy miesięcznie, a liczba użytkowników serwisu stale rośnie.

Pomysł na nowy serwis

Pomysł na specjalistyczny portal dotyczący fotografii kolekcjonerskiej powstał w efekcie doświadczeń w prowadzeniu artinfo.pl. Duża część transakcji, zapytań czy poszukiwań użytkowników serwisu dotyczyła właśnie fotografii. W odróżnieniu od innych krajów, w Polsce nie istniał profesjonalny serwis skoncentrowany na tej dziedzinie sztuki. Potrzeba biznesowa, potencjał rynku oraz doświadczenie w branży zmotywowało właściciela artinfo.pl do stworzenia portalu fotografiakolekcjonerska.pl.

Początki współpracy

Klient poszukiwał profesjonalnego partnera technologiczno-biznesowego. Zależało mu na kompleksowym wsparciu projektu, nie tylko na napisaniu oprogramowania. Miał swoje wyobrażenie o wyglądzie i funkcjach portalu, jednak był otwarty na sugestie, które mogły poprawić szanse na sukces przedsięwzięcia. Oczekiwał doradztwa w zakresie światowych tendencji i potencjalnych kierunków rozwoju. Udało się nawiązać konstruktywną współpracę.

Od koncepcji do uruchomienia portalu

W pierwszym etapie projektu została opracowana logika biznesu, a następnie koncepcja serwisu i jego szaty graficznej. Portal został podzielony na dwie części: biznesową (sprzedażową) oraz informacyjno-edukacyjną. W części sprzedażowej postawiono na łatwość dotarcia do poszukiwanej fotografii. Użytkownik bez trudu znajdzie informacje o zdjęciu, którego szuka i o możliwości jego zakupu. Uzupełnieniem funkcjonalności biznesowej jest część informacyjno-edukacyjna. Ma ona na celu zwiększenie liczby odwiedzin serwisu. Jej najważniejszym elementem są materiały edukacyjne umieszczone w sekcji FotoWiki. Oprócz tego prezentowane są w niej najnowsze wydarzenia z rynku sztuki i informacje o konkursach fotograficznych.

Efekt

Programiści e-point SA zbudowali serwis w oparciu o własne środowisko programistyczne OneWeb, które jest zgodne z architekturą J2EE. Serwis został tak zaprojektowany, aby wraz z jego rozwojem, istniała możliwość dodawania nowych funkcjonalności.
Na szczególną uwagę zasługuje Innowacyjny Panel Administratora, a właściwie jego brak. Administrator, po zalogowaniu, pozostaje w części użytkownika Systemu, w której ujawniają się dodatkowe funkcje, pozawalające na konfigurację Systemu, zarządzanie treścią i użytkownikami.
Portal przyciągnął ponad 300 artystów, którzy prezentują swoje prace. Dziś w serwisie można obejrzeć prawie 2000 fotografii, 700 wystawionych jest na sprzedaż.

 
 
 
 

Masz pytanie?

 
 
 
Marek Sodolski
 
Marek Sodolski

Vice President of Sales and Marketing
tel. +48 571 338 610
marek.sodolski at e-point dot pl