Co nowego

Projekty, produkty, konferencje, kolejne wyzwania... Zobacz czym żyjemy i gdzie nas można spotkać!

 
 
 
31 sierpnia 2016
Unia wymaga KIDów? Proszę bardzo!

Jako specjaliści od budowania procesów i tworzenia systemów pozwalających na sprawną obsługę klientów, trzymamy rękę na pulsie. Zgodnie z unijnym rozporządzeniem PRIIPs od 1 stycznia 2017 sektor finansowy będzie miał obowiązek tworzenia i udostępniania KIDów. e-point SA ma produkt gotowy do łatwego wdrożenia.

KID, czyli Key Information Document, to szereg informacji na temat wybranych produktów finansowych, które banki będą musiały udostępniać inwestorom. Dotyczy to funduszy inwestycyjnych, lokat strukturyzowanych czy umów ubezpieczenia na życie z elementem inwestycyjnym. Dokumenty te muszą mieć ściśle zdefiniowaną strukturę, a ich celem jest unifikacja informacji przekazywanych inwestorom, a tym samym zwiększenie ochrony ich interesów.

Ponieważ obowiązek udostępniania KIDów wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2017, czasu na wdrożenie nie ma dużo. Nasz system pozwoli Ci nie tylko na pisanie treści dokumentów, ale także wyliczanie ryzyka, umożliwi różne stopnie akceptacji stworzonych treści (np. przez Dział Ryzyka czy Dział Prawny) oraz udostępni gotowe KIDy w wybranych miejscach (systemach bankowych).

 

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami już dziś!

 
 
 
Anna Czerwińska
 
Anna Czerwińska

Opiekun projektu
tel. +48 502 861 974
anna.czerwinska at e-point dot pl


 

 
 

Masz pytanie?

 
 
 
 
Iwona Polak

Dyrektor Marketingu

tel. +48 508 030 245

iwona.polak at e-point dot pl