Co nowego

Projekty, produkty, konferencje, kolejne wyzwania... Zobacz czym żyjemy i gdzie nas można spotkać!

 
 
 
1 stycznia 2014
ActiveContent wspiera RWD

ActiveContent to autorska platforma CMS (ang. Content Management System), która jest rozwijana przez e-point od lat. Pozwala na tworzenie i zarządzanie rozbudowanymi portalami informacyjnymi, ale doskonale sprawdza się także przy mniejszych serwisach. Z jej wykorzystaniem jesteśmy w stanie stworzyć w zasadzie dowolną stronę WWW.

Platforma jest nieustannie rozwijana. Cały czas ją unowocześniamy i dodajemy nowe funkcjonalności. W ostatnim czasie intensywnie udoskonaliliśmy aspekty związane z SEO (ang. Search Engine Optimization) oraz integracją z serwisami społecznościowymi. Wszystkie rozwoje są tworzone w oparciu o rzeczywiste wymagania, które pojawiają się podczas zarządzania serwisami stworzonymi w oparciu o ActiveContent (portal ING Banku Śląskiego, strona ING TFI, portal edukacyjny ING Banku Śląskiego, a także strony naszych produktów: ActiveMobi, ActiveForms, Vertabelo).

W ostatnich dniach wdrożyliśmy kolejną bardzo ważną rozbudowę – od teraz ActiveContent pozwala na tworzenie responsywnych stron internetowych. Przypomnijmy - RWD (ang. Responsive Web Design), to technika, dzięki której wygląd i zachowanie strony internetowej dostosowuje się do typu urządzenia i wielkości wyświetlacza, na którym jest przeglądana. Dzięki temu, za pomocą jednego serwisu WWW jesteśmy w stanie obsłużyć użytkowników korzystających z bardzo różnych urządzeń – od 40-calowych telewizorów Full HD, po smartfony z 4-calowymi ekranami.

Nowa wersja ActiveContent, to nie tylko RWD. Nie możemy nie wspomnieć o totalnie przeorganizowanym mechanizmie budowania poszczególnych podstron serwisu. Praca od teraz odbywa się w widoku od strony użytkownika. Redaktor cały czas widzi stronę tak, jak będzie ona zaprezentowana osobie odwiedzającej serwis. Może on ponadto w prosty sposób sprawdzić i edytować wersję dla urządzeń mobilnych – tabletów i smartfonów. To wszystko na jednym ekranie – szybko, intuicyjnie i bez zbędnego odświeżania interfejsu panelu administracyjnego.

Już wkrótce pojawią się liczne wdrożenia w oparciu o nową wersję platformy ActiveContent. Pozwoli to nam dostosować ją jeszcze lepiej do potrzeb klientów i użytkowników oraz wyznaczyć dalsze kierunki rozwoju.

Więcej o ActiveContent

 
 

Masz pytanie?

 
 
 
 
Iwona Polak

Dyrektor Marketingu

tel. +48 508 030 245

iwona.polak at e-point dot pl