Co nowego

Projekty, produkty, konferencje, kolejne wyzwania... Zobacz czym żyjemy i gdzie nas można spotkać!

 
 
 
19 czerwca 2013
Nowy portal edukacyjny ING Banku Śląskiego

Jak wziąć kredyt hipoteczny? Jak nauczyć dziecko zarządzania pieniędzmi? Co wpływa na zdolność kredytową? Jak bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej? Na te i wiele innych nurtujących pytań znajdziecie odpowiedź w nowym serwisie edukacyjnym ING Banku Śląskiego, uruchomionym we współpracy z e-point.

Zakończyliśmy właśnie pracę nad nowym serwisem edukacyjnym ING Banku Śląskiego – http://zafinansowani.pl. Serwis to zbiór materiałów przedstawiających praktyczne aspekty wiedzy finansowej. Podzielony został na cztery kategorie: oszczędzanie, zarządzanie pieniędzmi, ekonomia i wirtualne pieniądze. Tematyka serwisu prezentowana jest w sposób bardzo przystępny i ciekawy dla szerokiego grona odbiorców, a teksty na stronie zostały wzbogacone o infografiki, poradniki i narzędzia interaktywne.

"Zależy nam na pokazaniu zupełnie innej strony finansów. Niezrozumiałe mechanizmy i produkty tłumaczymy wspólnie z wewnętrznymi i zewnętrznymi ekspertami 'z bankowego na ludzki'. Dzięki temu odbiorcy mają szansę lepiej poznać świat finansów i wykorzystać tę wiedzę w praktyce w codziennych sytuacjach"

- mówi Barbara Pasterczyk, Dyrektor Departamentu Komunikacji Marketingowej
w ING Banku Śląskim

Serwis edukacyjny powstał na nowej platformie multi-tenantowej ActiveContent. Zespół e-point odpowiadał zarówno za przygotowanie projektu graficznego jak i zaprogramowanie całości serwisu. Na potrzeby projektu rozbudowaliśmy naszą platformę o nowe funkcjonalności, m.in.:

  • integracja z popularnymi narzędziami społecznościowymi,
  • dedykowane komponenty dla zarządzania i publikowania artykułów,
  • dedykowane karuzele treści dla artykułów,
  • mechanizmy tagowania i kategoryzacji treści.

Na wszystkich etapach projektowania systemu skupialiśmy się na potrzebie łatwego nawigowania po treściach od strony użytkownika końcowego. Jednocześnie staraliśmy się zachować intuicyjny mechanizm redagowania treści od strony CMS. Serwis jest całkowicie zoptymalizowany na potrzeby wyszukiwarek – SEO (Search Engine Optimization). Szczególną uwagę zwróciliśmy na przyjazne linki, tagowanie, kategoryzację i konstrukcję samego artykułu. Zintegrowaliśmy się z najpopularniejszymi wtyczkami społecznościowymi w celu łatwego propagowania treści wśród użytkowników końcowych i autopromocji serwisu.

Zespół e-point odpowiada za koncepcję architektury informacji, projekt graficzny, logo oraz wdrożenie serwisu. Zespół ekspertów z ING we współpracy z ekspertami zewnętrznymi zasila wiedzą, dostarczając treści oraz dbając o rozwój serwisu.

Zapraszamy do korzystania: http://zafinansowani.pl

 
 

Masz pytanie?

 
 
 
 
Iwona Polak

Dyrektor Marketingu

tel. +48 508 030 245

iwona.polak at e-point dot pl